Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce kochać?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżone libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które zawierają zarówno kłopoty fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to zazwyczaj choroba alkoholowa, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie
kamagra libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu za sprawą trudów w pracy albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to skutkować dużym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć go bić albo uciekać, w następstwie tego najczęściej tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich kamagra tanio jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.